poniedziałek, 16 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > WIADOMOŚCI SZCZECIN > DNI MORZA

DNI MORZA

DNI MORZA
Data publikacji: 2016-05-27 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-07 09:56
Wywietleń: 1062 135552

Zapraszamy na wielkie żeglarskie święto, które każdego roku przyciąga do miasta tysiące turystów i żeglarzy z całego świata. 

Do Szczecina przypłynie ponad 30 jednostek z Polski, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii i Finlandii. Mówi się, że tegoroczną królową zostanie hiszpańska Nao Victoria – replika żaglowca z XVI wieku, który brał udział w wyprawie Magellana dookoła świata i jako jedyny powrócił z tej wyprawy. 

Oczywiście, jak zawsze podczas Dni Morza Szczecin odwiedzą m.in.:  Dar Młodzieży, Fryderyk Chopin czy Kapitan Borchardt a także 20 oldtimerów.

Żaglowce oraz pozostałe jednostki będzie można zwiedzać od piątku 10 czerwca (godz.15.00 – 18.00). W sobotę i niedzielę (11–12 czerwca) w godz. 10.00 – 18.00. Wstęp bezpłatny.

Rejsy 

Mieszkańcy i turyści będą mieli także niepowtarzalną możliwość odbycia dwugodzinnego rejsu po Odrze na pokładach jednostek goszczących w Szczecinie. Część sobotnich rejsów będzie wzbogacona o czytanie książek Moniki Szwai. 

 

Bilety do kupienia na Bulwarze Piastowskim, przy moście pontonowym. 

Dni Morza – Sail Szczecin 2016 to również mnóstwo koncertów oraz wydarzeń towarzyszących. W tym roku ustawione będą trzy sceny: 

Chillout 

Na terenie Portu Jachtowego na Wyspie Grodzkiej w piątek i sobotę, (10 oraz 11 czerwca), funkcjonowała będzie od godziny 17.00 do 20. 00 w niedzielę zaś od 12.00 do 19.00.  Wystąpią m.in. artystyści grających takie gatunki jak: house, electro swing, chillout, reggae. 

Szantowo-folkowa 

Tradycyjnie na Łasztowni. W piątek, 10 czerwca, zdominowana będzie przez szczecińskie kapele – Stary Szmugler, Chango, Bubliczki. W sobotę, (11 czerwca) zagrają m.in.Sklep z Ptasimi Piórami, Formacja, Bossa na Boca, a w niedzielę (12 czerwca) m.in.  Qftry, The Nierobbers, Cafe Rico, Ryczące Dwudziestki. 

Główna 

Na ulicy Jana z Kolna, tuż przy Wałach Chrobrego, odbędzie się „VOX Tour – Dni Morza – Szczecin na żywo 2016”. W piątek (10 czerwca)wystąpi zespół Golden Life. Zagraniczną gwiazdą tegorocznych Dni Morza – Sail Szczecin 2016, która wystąpi tego samego wieczoru jest niemiecki zespół  – Alphaville. Ich największy przebój Forever Young uznawany jest za hymn pokolenia lat 80. 

Sobota (11 czerwca) jest kolejnym dniem z „VOX Tour - Dni Morza - Szczecin na żywo 2016”. O godzinie 20.00 na scenie zobaczymy m.in. Annę Cyzon, Agatę Dziarmagowską. A takze zespoły: Banda i Wanda, Róże Europy, Rezerwat oraz Big Day. 

 

W niedzielę (12 czerwca) o godz.18.00 na scenie głównej odbędzie się koncert: „Klasyka spotyka Detroit Techno”. Wystąpią: Kelvin Sholar, Sylwester Ostrowski, NFM Leopoldinum - Orkiestra Kameralna oraz Dorrey Lin Lyles . 

 

Dla dzieci 

Strefa dziecięca tradycyjnie usytuowana będzie na placu Adama Mickiewicza. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w interaktywnych zabawach i spektaklach. Dla nich oraz ich rodziców przewidziano także konkursy z nagrodami i mnóstwo innych atrakcji.

Jarmark
pod Żaglami 

Jak zawsze na terenie imprezy znajdą się liczne stoiska z rękodziełem, kuchnią i produktami regionalnymi, a także stoiskami typowo gastronomicznymi oraz handlowymi.  W tym roku na Dniach Morza pojawią się stoiska gastronomiczne na kółkach, czyli tzw. food trucki, gdzie będzie można spróbować smaków z różnych stron świata. 

 

Aleja Artystów 

Od lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talenty. Wielu z nich będzie również tworzyć swoje dzieła w czasie trwania Dni Morza. 

Wesołe Miasteczka

W tym roku powstaną dwa wesołe miasteczka z Czech i Niemiec. Zlokalizowane zostaną po obu stronach Odry: jedno w okolicy Trasy Zamkowej, drugie na Łasztowni.  

Tym, którzy
nie powrócili ...

Złożenie wieńców przy pomniku: „Tym, którzy nie powrócili z morza” odbędzie się w sobotę, 11 czerwca, o godzinie 12.00. O godzinie 22.00 jak co roku, szczecińska Opera na Zamku zaprasza na koncert, który odbędzie się na Cmentarzu Centralnym. 

 

Wiecej na: www.dnimorza.szczecin.eu 

oraz facebookowym profilu Tall Ships Szczecin

 

Szczegółowe informacje, w tym program, opisy poszczególnych atrakcji opublikujemy w specjalnym dodatku „SZCZECIN NA LATO” (3 czerwca).

Komentarze

Nao Victoria
Właśnie ten Nao Victoria bardzo mnie interesuje. Nie można opuścić dni morza w Szczecinie.
2016-06-07 09:53:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej