poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > WIADOMOŚCI SZCZECIN > 5 miejsc_5 zmysłów – gra miejska

5 miejsc_5 zmysłów – gra miejska

5 miejsc_5 zmysłów – gra miejska
Data publikacji: 2016-04-29 14:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-29 14:47
Wywietleń: 895 131591

5. edycję tegorocznego festiwalu Kids Love Design poprzedzi 
gra miejska, której celem będzie odkrywanie zmysłów. Interaktywna zabawa odbędzie się w czwartek 
5 maja.

Kids Love Design to pierwszy festiwal designu w Szczecinie i jednocześnie pierwszy tego rodzaju festiwal dla dzieci w Polsce. Tegoroczna edycja inspiruje do ponownego obudzenia i zintegrowania 5 zmysłów człowieka. Dzieci będą mogły tego doświadczyć poprzez uczestnictwo we wspólnej zabawie i nauce.

 

Festiwal oficjalne wystartuje 6 maja i trwać będzie trzy tygodnie.

Poprzedzająca go gra miejska prowadzić będzie przez 5 punktów dedykowanych różnym zmysłom. W każdym z nich na uczestników czekać będą artyści-performerzy, którzy wcielą się w role naukowców i pomogą dzieciom wczuć się w każdy ze zmysłów. Ich znakiem rozpoznawczym będą białe kitle. W poruszaniu się po mieście pomoże specjalna mapa z lokalizacjami, która posłuży także zdobywaniu pamiątkowych nalepek z każdego punktu. Ci uczestnicy, którzy zbiorą wszystkie z nich, otrzymają w finale zabawy na Jasnych Błoniach upominki. Pierwsze cztery punkty funkcjonować będą w godz. 14.00-18.00. Można je odkrywać w dowolnej kolejności. Finał na Jasnych Błoniach rozpocznie się o godz. 18.00.

 

Zabawa adresowana jest do dzieci w wieku szkolnym, ale z powodzeniem mogą się w niej odnaleźć przedszkolaki czy też gimnazjaliści – mówi Anna Lemańczyk - Dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej, która włączyła się w program tegorocznego festiwalu. To świetny pretekst, by połączyć przyjemne z pożytecznym – wspólnie spędzić czas wędrując po Szczecinie, a przy tym móc nauczyć się czegoś nowego.

Więcej: www.saa.pl 
www.dsgnfestival.com

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi