poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Rambo (znów) powrócił

Rambo (znów) powrócił

Rambo (znów) powrócił
Data publikacji: 2017-02-15 16:28
Wywietleń: 203 215100

"Może nie jest młody, może nie najpiękniejszy i nie w typie pieszczocha. Ale potrafi być wiernym przyjacielem - tylko trzeba dać mu szansę" - do przygarnięcia Rambo zachęcają jego schroniskowi opiekunowie. Znają go: po półtora roku od adopcji do nich powrócił.

Mówią o nim: "pies o nietypowej urodzie i kosmicznych uszach". Ma dziesięć lat, z czego aż trzy przesiedział w schroniskowym boksie. Tym razem za jego kratami jest od sylwestra - dowieziony przez pogotowie interwencyjne z Pogodna (ul. Goszczyńskiego). Bogatszy o kolejne niełatwe wspomnienia, a też o czip i adres ostatniego swego pana życia i śmierci, który pozbył się go, niczym rzeczy, wyrzucając w chłodną grudniową noc na ulicę.


- Po półtora roku od adopcji... Co się stało? Nie mamy pojęcia - pracownicy schroniska komentują los Rambo, na którego szyi teraz kolejny numer: 1237/16. - To wyjątkowy pies. Nie będzie cię lizał po twarzy czy wyciągał głowy do pieszczot. Za to chętnie zostanie twoim przyjacielem, z którym będziesz mógł pójść na spacer. Rambo to wulkan energii. Na wybiegu szaleje za zabawkami jak młodziak. Przynosi szarpaki i piłki, a jak mu ich nie rzucisz, to sam rozkręci imprezkę, aby gnać jak szalony za wyrzucanymi z pyska zabawkami. 

Mówią też o Rambo:
- Nie okazuje cienia agresji wobec innych psów, ale też sobie nie da wejść na głowę. W czasie poprzedniego pobytu w schronisku zgodnie dzielił boks z innym psem. Koty ignoruje, zwłaszcza w trakcie zabawy. Jeśli mieszkasz w domu z ogrodem i myślisz o psie, ale nie masz za dużo czasu na długie spacery, to Rambo nada się idealnie. Poza tym niewiele mu trzeba do szczęścia: starczy legowisko, miska i kilka zabawek.

Jednak bezwzględnie potrzebuje dobrego i wyrozumiałego człowieka, który za jego psią wierność i bezgraniczne oddanie otworzy przed nim nie tylko dom, ale przede wszystkim serce. Na zawsze.

Kto chciałby Rambo (1237/16) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.
(an)
Na zdjęciu: Lubisz zabawy z psem i spacery? Rambo to pies właśnie dla Ciebie!

Fot. Maciej JASTRZĄB

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi