niedziela, 21 stycznia 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Rambo (znów) powrócił

Rambo (znów) powrócił

Rambo (znów) powrócił
Data publikacji: 2017-02-15 16:28
Wywietleń: 385 215100

"Może nie jest młody, może nie najpiękniejszy i nie w typie pieszczocha. Ale potrafi być wiernym przyjacielem - tylko trzeba dać mu szansę" - do przygarnięcia Rambo zachęcają jego schroniskowi opiekunowie. Znają go: po półtora roku od adopcji do nich powrócił.

Mówią o nim: "pies o nietypowej urodzie i kosmicznych uszach". Ma dziesięć lat, z czego aż trzy przesiedział w schroniskowym boksie. Tym razem za jego kratami jest od sylwestra - dowieziony przez pogotowie interwencyjne z Pogodna (ul. Goszczyńskiego). Bogatszy o kolejne niełatwe wspomnienia, a też o czip i adres ostatniego swego pana życia i śmierci, który pozbył się go, niczym rzeczy, wyrzucając w chłodną grudniową noc na ulicę.


- Po półtora roku od adopcji... Co się stało? Nie mamy pojęcia - pracownicy schroniska komentują los Rambo, na którego szyi teraz kolejny numer: 1237/16. - To wyjątkowy pies. Nie będzie cię lizał po twarzy czy wyciągał głowy do pieszczot. Za to chętnie zostanie twoim przyjacielem, z którym będziesz mógł pójść na spacer. Rambo to wulkan energii. Na wybiegu szaleje za zabawkami jak młodziak. Przynosi szarpaki i piłki, a jak mu ich nie rzucisz, to sam rozkręci imprezkę, aby gnać jak szalony za wyrzucanymi z pyska zabawkami. 

Mówią też o Rambo:
- Nie okazuje cienia agresji wobec innych psów, ale też sobie nie da wejść na głowę. W czasie poprzedniego pobytu w schronisku zgodnie dzielił boks z innym psem. Koty ignoruje, zwłaszcza w trakcie zabawy. Jeśli mieszkasz w domu z ogrodem i myślisz o psie, ale nie masz za dużo czasu na długie spacery, to Rambo nada się idealnie. Poza tym niewiele mu trzeba do szczęścia: starczy legowisko, miska i kilka zabawek.

Jednak bezwzględnie potrzebuje dobrego i wyrozumiałego człowieka, który za jego psią wierność i bezgraniczne oddanie otworzy przed nim nie tylko dom, ale przede wszystkim serce. Na zawsze.

Kto chciałby Rambo (1237/16) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.
(an)
Na zdjęciu: Lubisz zabawy z psem i spacery? Rambo to pies właśnie dla Ciebie!

Fot. Maciej JASTRZĄB

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy