niedziela, 25 lutego 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Magik Bolek

Magik Bolek

Magik Bolek
Data publikacji: 2016-02-21 13:43
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-24 16:20
Wywietleń: 365 120562

Zatarły się wspomnienia o tym kiedy i w jakich okolicznościach ów czarny - w typie owczarka - psiak  po raz pierwszy trafił do schroniska. Dość, że za jego kratami przesiedział parę lat. Hartu ducha nie tracąc. Bo z przerwami na sprytnie opracowane i brawurowo zrealizowane ucieczki.
Jest tyleż słodki, co inteligentny. Ze zdolnościami, o jakie łatwiej podejrzewać wiewiórkę niż psa. Przyjazny z natury. Pogodny z usposobienia. W typie biegacza długodystansowego. Z niepojętym fatum wpisanym w pieski los: do schroniska powraca niczym bumerang.

- Zyskał u nas przydomek Houdini. Taki jest z niego magik. Co też on jest zdolny zrobić ze smyczą?! Żeby uciec, potrafił nawet się wspinać się po elementach konstrukcyjnych wybiegu - wspomina Marta, wolontariusza opiekująca się owym magikiem w schronisku. - Przez lata bodaj dwa razy przygarniali go różni ludzie. Ostatnio, mieliśmy nadzieję, że wreszcie trafił w dobre ręce. Niestety, pół roku później znów został porzucony na ulicy. Właściciel już go nie odebrał. Tyle, że nasz Houdini przywiązał się do imienia Bolek.

W schronisku to teraz Bolek - numer 762/15. Psiak ok. 8-letni: łasy na przysmaki i głaski. Najszczęśliwszy jest, gdy może się wyhasać: na spacerze przebiec przynajmniej 15 kilometrów. Nie jest typem zalegającym na kanapie. Nadaje się przede wszystkim do aktywnej rodziny.

- Fajnie dogaduje się z innymi psami. Jest tolerancyjny wobec innych zwierząt, w tym kotów. Bezproblemowy, o przyjaznym usposobieniu, pies spragniony kontaktu z człowiekiem - dodaje wolontariuszka Marta. - Bardzo nam zależy na znalezieniu dla Bolka dobrego domu, odpowiedzialnych opiekunów.

Czy znajdzie się człowiek, który przyjmie Bolka do rodziny? Kto chciałby jego los odmienić, jest proszony o kontakt: wolontariuszka Marta - tel. 502- 149- 452, szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)
Fot. Katarzyna KAPITAN

Magik Bolek Magik Bolek

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy