środa, 21 lutego 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Kortez w miejskiej dżungli

Kortez w miejskiej dżungli

Kortez w miejskiej dżungli
Data publikacji: 2017-06-02 10:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-05 16:19
Wywietleń: 678 266003

Był zabawką. Gdy z maleńkiej, bezbronnej i puchatej kulki wyrósł na psiaka z charakterem, trafił na ulicę. Do przerażonego miejskim zgiełkiem „roczniaka" ktoś wezwał na ratunek schronisko. Ocalił mu życie. Teraz czas zadbać o jego lepszą przyszłość - przekonują Korteza schroniskowi opiekunowie.

To żywiołowy i nieco niezdarny „składak". O gładkiej biszkoptowej, nieco podpalanej sierści z charakterystyczną białą łatką na piersi. Łagodny z natury i wesoły z usposobienia. Mimo to, niestety, za kratami schroniska już drugi miesiąc bezskutecznie wyczekuje na swojego dobrego człowieka.

- Trafił do nas jako bezpański. Dowieziony z ul. Pocztowej, czyli z centrum miasta - wspominają Korteza schroniskowi opiekunowie. - Ładny, niespełna roczny psiak, a jakby… nie stąd. Wyraźnie bał się zgiełku miasta. Tłok go przerażał. Jakby go ktoś podrzucił do miejskiej dżungli.

Kortez to młody i żywiołowy chłopak. Uwielbiający spacery, zabawy, biegi. Niezwykle zwinny i w świetnej kondycji. Zainteresowany wszystkim, co wokół niego się dzieje. Ciekawy świata i ludzi. Jest bardzo przyjazny, ale… też dość niezdarny.

- Ma zadatki na wspaniałego rodzinnego psiaka. Szybko się uczy. Ale wymaga jeszcze sporo pracy, żeby mógł trafić do domu z małymi dziećmi - komentują Korteza schroniskowi opiekunowie. - Zasługuje na nową szansę od losu. Na odpowiedzialnych opiekunów, dla których będzie przyjacielem na dobre, a nie zabawką na chwilę.

Kto chciałby Korteza (295/17) przygarnąć, przed nim otworzyć dom i serce, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Kortez w szczecińskim schronisku przy al. Wojska Polskiego czeka na dobrego człowieka. Może właśnie na Ciebie?

Fot. Schronisko/ZUK

Kortez w miejskiej dżungli Kortez w miejskiej dżungli

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy