środa, 18 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Iskierek: w małym ciałku wielki duch

Iskierek: w małym ciałku wielki duch

Iskierek: w małym ciałku wielki duch
Data publikacji: 2016-09-10 12:57
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-14 13:21
Wywietleń: 195 154969

Jest niczym drobiazg, lekki jak piórko, więc daje się unieść na dłoni. Jednak dla poprzedniego właściciela stał się ciężarem nie do udźwignięcia, gdy lat mu przybyło i pysk posiwiał. Pewnie dlatego na początku wakacji zamknął za nim drzwi i serce: nigdy już nie pozwolił powrócić.

Nad przerażoną, samotną i maleńką psiną ktoś się jednak pochylił. Ocalił przed zgiełkiem wielkiego miasta, wzywając na pomoc schronisko.

- Nazwaliśmy go Iskierek, za całokształt. Został do nas dowieziony przez pogotowie interwencyjne z ul. Krasińskiego. Jako bezpański - wspominają pracownicy schroniska. - Ma 7 lat, ale wciąż jest energicznym, rozbrykanym i wesołym psiakiem, mimo przeżyć wiecznie skorym do zabawy.

Jego sierść czarnoszara zlewa się z tłem zimnych schroniskowych boksów. Małego Iskierka (611/16) pomiędzy dziesiątkami innych psów trudno więc zauważyć. Może dlatego od ponad dwóch miesięcy nikt nie dostrzegł „wielkiego ducha w tym małym ciałku". A on tak czeka...

- Wobec innych psów jest przyjazny. Koty są mu obojętne. Lgnie do ludzi. Jest łasuchem, skorym do psot, uwielbiającym spacery. Jest ciekawy świata i stale wypatruje dla siebie nowej szansy od losu - mówią pracownicy schroniska.

Kto chciałby małego Iskierka (611/16) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)
Fot. ZUK/Schronisko

Iskierek: w małym ciałku wielki duch Iskierek: w małym ciałku wielki duch Iskierek: w małym ciałku wielki duch Iskierek: w małym ciałku wielki duch

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi