wtorek, 23 stycznia 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Dumny Graf

Dumny Graf

Dumny Graf
Data publikacji: 2017-02-22 22:13
Wywietleń: 439 216779

Gdzieś między ul. Czerwonych Maków, Konika Polnego a Fiołkową człowiek się zagubił Grafowi. Od głodu, chłodu, a też przed atakiem leśnej zwierzyny i ludzką złością uratowało go pogotowie interwencyjne schroniska. Ale nie od niepewnego losu za kratami i z numerem na szyi, z jakim przyszło mu żyć od pierwszych dni grudnia ubiegłego roku.

Graf ma pięć lat. O jego przeszłości niemal nic nie wiadomo. Może tylko, że kiedyś gdzieś miał dom i opiekuna, który go skrzywdził.

- Nie jest w typie przytulanki o radosnym usposobieniu, z którą tylko się bawić. Jest dość nieufny, szczególnie wobec nieznajomych. Źle reaguje na wizyty w gabinecie weterynaryjnym. Do tego potrafi burknąć, gdy coś mu się nie spodoba. Ale to wspaniały pies w sile wieku i świetnej kondycji, który jest ciekawy świata i bardzo chętnie się uczy - opowiadają pracownicy schroniska.

Graf ma słabość do przysmaków. Uwielbia spacery. Świetnie chodzi na smyczy, pilnując się nogi opiekuna. Jest typem solisty, co nie przepada za innymi psami.

- Zachęcamy do spaceru zapoznawczego z Grafem. Tym bardziej, że na pewno będzie potrzebował sporo czasu, aby przekonać się do nowego opiekuna. Warto mu okazać serce i cierpliwość, bo naprawdę ma zadatki na wspaniałego kompana: wiernego przyjaciela i obrońcę - zachęcają pracownicy schroniska.

Kto chciałby Grafa (1142/16) przygarnąć, przed nim otworzyć dom i serce, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Maciej Jastrząb

Dumny Graf

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

kondolencje

Elżbiety Zych
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy