środa, 18 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Biszkoptowy Rex

Biszkoptowy Rex

Biszkoptowy Rex
Data publikacji: 2016-09-01 14:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-06 09:57
Wywietleń: 167 151987

Oko bystre, choć wokół pyska niejeden siwy włos. Towarzyski, łagodny i zrównoważony z niego psiak w typie labradora. Ale nawet jego - słodziaka z krainy łagodności - ktoś skazał na bezdomność.

Trafił do schroniska w połowie wakacji, dowieziony przez pogotowie interwencyjne z ul. Kostki Napierskiego. Wydawało się, że się zagubił komuś, kto wyruszył na długi spacer po parkach leśnych prawobrzeża. Tym bardziej, że był oznakowany elektronicznie - czyli miał status tzw. właścicielski.

- Skontaktowaliśmy się z dotychczasowym opiekunem Rex’a, ale… Powiedział, że go ze schroniska nie odbierze. Stwierdził, że nie jest w stanie dłużej opiekować się psem z powodu swojej niepełnosprawności - wspominają pracownicy placówki. - Faktycznie, przedstawił dokumentację lekarską…

Tak po ośmiu latach bezgranicznego oddania Rex stracił dawny dom i swojego człowieka. Jako zrzeczony, został poddany kastracji. Na jego szyi teraz numer identyfikacyjny: 829/16.

- To pies w typie labradora, więc ze względu na swój łagodny charakter i spokojny temperament jest odpowiedni także dla rodzin z małymi dziećmi. Jest zrównoważony i utrzymuje czystość, więc nadaje się do trzymania zarówno w domu, jak i mieszkaniu - o psiaku mówią jego schroniskowi opiekunowie. - Mimo wieku, Rex jest bardzo energiczny, uwielbia wszelkie zabawy, więc sprawdzi się jako przyjaciel aktywnej rodziny, lubiącej spędzać sporo czasu na spacerach.

W typie labradora oznacza także, że Rex potrzebuje dużo kontaktu z człowiekiem. Lgnie do niego, wymaga uwagi i nieustannej akceptacji. Dlatego takich jak on psiaków nie poleca się ludziom, którzy całe dnie spędzają w pracy lub z innych powodów poza domem. Osamotnione labradory czują się bowiem nieszczęśliwe.

- Rex jest łasuchem, ale jest w świetnej kondycji. Jedyna jego wada, że na małe psy patrzy z góry, a dużym chce pokazać, że to on rządzi. Jak to Rex! - przyznają biszkoptowego słodziaka schroniskowi opiekunowie.
Kto zatem chciałby Rex’a (829/16) przygarnąć, czyli przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91 487-02-81. Pod tym numerem można się też umówić na spacer zapoznawczy z tym czy jakimkolwiek innym bezdomnym psiakiem.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)
Fot. ZUK/Schronisko

Biszkoptowy Rex Biszkoptowy Rex Biszkoptowy Rex

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi