niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Zobaczyłam wilki

Zobaczyłam wilki

Zobaczyłam wilki
Data publikacji: 2017-06-22 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-22 10:01
Wywietleń: 413 271780

Pani Agata Furmann bardzo ciekawie opowiadała o zwierzętach. Mówiła m.in., że cztery lata temu przez ogród przeszedł orkan. Największe zniszczenia wyrządził w zagrodzie dla wilków, połamał ogrodzenie. Pracownicy obawiali się, że wilki wyjdą na zewnątrz i zjedzą daniele, które mają w pobliżu zagrodę. Jednak okazało się, że wilki schowały się w norze.

Obeszliśmy całą zagrodę, ale wilków nie dostrzegliśmy. Wszyscy ruszyli do przodu, a ja trochę się ociągałam. Później byłam z tego powodu zadowolona, ponieważ ujrzałam w końcu wilki.

Mieliśmy okazję wejść do małpiego gaju i zobaczyć nowo narodzoną małpkę. Podglądaliśmy też małpie zwyczaje. Zobaczyliśmy, że przywódca stada najpierw wybiera smaczne kąski, a dopiero potem inne małpki wyjadają resztki.

Pod koniec wycieczki poszliśmy na plac zabaw. Znajduje się tam mostek, z którego można oglądać małpi gaj. Kto był na mostku i dobrze się przyjrzał, mógł dostrzec najmłodszą mieszkankę zagrody, ale i my zachowywaliśmy się na tej wysokości jak małe małpki.

Zoo w Ueckermünde zwiedzałam już cztery lata temu. Jednak od tamtej pory zaszło w nim bardzo dużo pozytywnych zmian. Oby tak dalej.

Anna CZEŚNIK

Głos Jedenastki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi