wtorek, 20 marca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Warto być życzliwym

Warto być życzliwym

Data publikacji: 2015-12-22 15:01
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-22 15:06
Wywietleń: 521 68442

Wigilia to czas zjednoczenia się ze sobą ludzi – tych, którzy na co dzień są sobie bliscy, i tych, którzy kompletnie się nie znają i pierwszy raz widują gdzieś na ulicy czy w kolejce do sklepu. 
Rodziny zasiadają wspólnie przy wigilijnym stole. Wszyscy wzajemnie przekazują sobie życzenia, uśmiechają się, wymieniają prezentami. W kościołach podczas mszy świętych słychać szczególnie wyraziście, że należy miłować drugiego człowieka. W ten jeden wyjątkowy dzień staje się proste niczym mowa lub chodzenie to, co przez cały rok niejednemu z nas przychodzi z niebywałym trudem. Obcy posyłają sobie nawzajem uśmiechy, kiedy się mijają, młodsi pomagają starszym, choć w normalnych okolicznościach mogliby nie zwrócić na nich w uwagi… Rodziny adoptują zwierzaki, chcąc i z nimi podzielić się dawką ciepła i jedynej w swoim rodzaju troski i opieki.
Czy w Wigilię dla własnych korzyści robimy to, co być może zrobilibyśmy przy innej okazji, żeby – przykładowo - zdobyć coś, czego chcemy? W tym jednym dniu odzywa się nasza bezinteresowność, chęć uszczęśliwienia kogoś, otoczenia go ciepłem, opieką, podzieleniem się tym, co mamy, bez potrzeby otrzymania czegokolwiek w zamian.
Można by spytać, co na tym zyskujemy? Zyskujemy dużo, bo i nasza dusza jest uszczęśliwiona, i my zyskujemy niesamowitą satysfakcję z okazania pomocy komuś, czy wywołania uśmiechu na czyjejś twarzy. A co może być piękniejszego niż szczęście drugiej osoby? Szczególnie, jeśli jest ona dla nas naprawdę ważna, ale i wtedy, gdy jest kimś przypadkowym.
Tak, w święta warto być życzliwym. Gdy życzliwość zostanie odwzajemniona, będzie to jeszcze jeden powód do uśmiechu, czego każdemu życzę.
Ale wiem też, że nie tylko w Wigilię i Święta warto być życzliwym, lecz zawsze. Tego też każdemu życzę
SNAPE
Parasol
Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy