piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Oko na jadłospis

Oko na jadłospis

Oko na jadłospis
Data publikacji: 2017-09-21 11:32
Wywietleń: 483 293111
Jak zdrowo się odżywiać? Tego właśnie dowiedzieli się uczestnicy warsztatów dziennikarskich w Szkole Podstawowej w Strachocinie. Bardzo inspirujące okazało się spotkanie z panią dietetyk. Jej rady przyczyniły się do zdrowego spojrzenia na to, co powinni jadać uczniowie. A oto jej rady.

Warto, by w szkolnym plecaku każdego dziecka znalazła się kanapka. Należy pamiętać o tym, by oprócz wędliny był w niej m.in. ogórek, ser, pomidor i szczypiorek. Im większa liczba składników, tym lepiej, bo więcej witamin dostarczymy naszemu rozwijającemu się organizmowi. Dobrym pomysłem jest też kaszka i płatki owsiane, bo są pożywne i w dodatku zdrowe.

Pamiętajmy: w naszym menu musi znaleźć się pięć posiłków dziennie, a w nich dużo warzyw i owoców. I jeszcze jedno: posiłki spożywamy o tych samych porach.

Jeśli chcemy zdrowo żyć, powinniśmy wiedzieć, że są produkty bardzo groźne dla naszego organizmu. Na tej liście znajdują się fast foody, chipsy, zupki chińskie i uwielbiana przez wszystkich coca-cola. Szkoda, że tak wielu z nas sięga po takie produkty.

Ważne też, by nie zapominać o zdrowiu fizycznym. Ruch odpręża nas i ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego warto odłożyć telefony komórkowe, laptopy i pomyśleć o uprawianiu sportów. Dzięki temu poczujemy się szczęśliwi. Dzięki warsztatom wiemy, że ruch to podstawowy składnik piramidy żywieniowej.

Małkocin na Tropie, Szkoła Podstawowa w Małkocinie

Na zdjęciu: „W naszym menu musi znaleźć się pięć posiłków dziennie, a w nich dużo warzyw i owoców” – twierdzą dziennikarze gazetki z Małkocina.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską