wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Oko na jadłospis

Oko na jadłospis

Oko na jadłospis
Data publikacji: 2017-09-21 11:32
Wywietleń: 218 293111
Jak zdrowo się odżywiać? Tego właśnie dowiedzieli się uczestnicy warsztatów dziennikarskich w Szkole Podstawowej w Strachocinie. Bardzo inspirujące okazało się spotkanie z panią dietetyk. Jej rady przyczyniły się do zdrowego spojrzenia na to, co powinni jadać uczniowie. A oto jej rady.

Warto, by w szkolnym plecaku każdego dziecka znalazła się kanapka. Należy pamiętać o tym, by oprócz wędliny był w niej m.in. ogórek, ser, pomidor i szczypiorek. Im większa liczba składników, tym lepiej, bo więcej witamin dostarczymy naszemu rozwijającemu się organizmowi. Dobrym pomysłem jest też kaszka i płatki owsiane, bo są pożywne i w dodatku zdrowe.

Pamiętajmy: w naszym menu musi znaleźć się pięć posiłków dziennie, a w nich dużo warzyw i owoców. I jeszcze jedno: posiłki spożywamy o tych samych porach.

Jeśli chcemy zdrowo żyć, powinniśmy wiedzieć, że są produkty bardzo groźne dla naszego organizmu. Na tej liście znajdują się fast foody, chipsy, zupki chińskie i uwielbiana przez wszystkich coca-cola. Szkoda, że tak wielu z nas sięga po takie produkty.

Ważne też, by nie zapominać o zdrowiu fizycznym. Ruch odpręża nas i ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego warto odłożyć telefony komórkowe, laptopy i pomyśleć o uprawianiu sportów. Dzięki temu poczujemy się szczęśliwi. Dzięki warsztatom wiemy, że ruch to podstawowy składnik piramidy żywieniowej.

Małkocin na Tropie, Szkoła Podstawowa w Małkocinie

Na zdjęciu: „W naszym menu musi znaleźć się pięć posiłków dziennie, a w nich dużo warzyw i owoców” – twierdzą dziennikarze gazetki z Małkocina.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej