poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Od Redakcji (12.11.2015)

Od Redakcji (12.11.2015)

Data publikacji: 2015-11-12 12:44
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-12 12:45
Wywietleń: 1346 37055

W NAJBLIŻSZY piątek w Archiwum Państwowym w Szczecinie ogłoszone zostaną wyniki piętnatej edycji konkursu „Szkolny Pulitzer”. Listę gazetek, nominowanych do nagród głównych, a tym samym zaproszonych na piątkowe spotkanie, publikujemy wewnątrz naszego dodatku.

Publikujemy też artykuły, które powstały po warsztatach ekologiczno-dziennikarskich, jakie we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zorganizowaliśmy niedawno w Ośrodku Szkoleniowo-Badawczym w Zakresie Energii Odnawialnej ZUT w Ostoi pod Szczecinem.

Na stronie czwartej dodatku zamieszczamy trzy artykuły, nagrodzone w pierwszym młodzieżowym konkursie dziennikarskim „Dziennikarstwo na pograniczu”, rozpisanym przez marszałka województwa zachodniopomorskiego.

Zakończyła się piętnasta edycja konkursu, a tym samym zaczyna się edycja szesnasta, bo konkurs jest nieustający. Otrzymujemy najnowsze wydania Waszych gazetek, ostatnio: „Sztubaka” ze Stargardu, „Parasola” ze Szczecina, „Żaczka” z Dobrzan i „Głosu Jedenastki” ze Szczcina.

Tydzień temu z czterema gazetkami licealnymi Szkolny Pulitzer był w Greifswaldzie, m.in. w Instytucie Slawistyki tamtejszego uniwersytetu, gdzie rozmawiał o Festiwalu Kultury polenmARkT (zaczyna się 19 listopada), a w najbliższy poniedziałek pojedzie z Książnicą Pomorską do Gimnazjum w Węgorzynie.

Zapraszamy do współpracy!

Bogdan TWARDOCHLEB (twb@kurier.szczecin.pl)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi