niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Dzikie historie

Dzikie historie

Dzikie historie
Data publikacji: 2017-06-22 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-22 09:52
Wywietleń: 454 271771

Najbardziej urzekły mnie daniele. Są to zwierzęta z rodziny jeleniowatych. Były najmilsze, a ich rogi okazały się bardzo aksamitne. Zainteresowały mnie także żwawe i radosne kozy, choć przy karmieniu śliniły ręce.

Wycieczka zaczęła się od poznania ryb w pięknym akwarium. Znajdowało się tam wiele gatunków ryb, które zamieszkują nasze wody, m.in. piękne karpie, okonie i sandacze. Na zapleczu znajduje się kwarantanna, gdzie mieszka narybek lub chore ryby, czekające na wyzdrowienie.

Jak w każdym zoo, tak i w Ueckermünde przebywa paw, piękny ptak z ogromnym ogonem. Dowiedzieliśmy się, że jego poprzednika spotkał straszny los – wleciał na teren wybiegu lwów i został zjedzony. Najedzone ogromne lwy radośnie podziękowały za drugie śniadanie. Równie smutny los spotkał chore bociany, które nie mogły odlecieć i zostały zjedzone przez lisa.

Mimo że byłem w tym zoo na wycieczce z rodzicami, tym razem ogród pokazał swoje drugie oblicze. Zobaczyliśmy, jak ciężka, ale i satysfakcjonująca jest praca opiekunów zwierząt.

Miłosz MIRA

Głos Jedenastki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi