wtorek, 12 grudnia 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Dzikie historie

Dzikie historie

Dzikie historie
Data publikacji: 2017-06-22 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-22 09:52
Wywietleń: 562 271771

Najbardziej urzekły mnie daniele. Są to zwierzęta z rodziny jeleniowatych. Były najmilsze, a ich rogi okazały się bardzo aksamitne. Zainteresowały mnie także żwawe i radosne kozy, choć przy karmieniu śliniły ręce.

Wycieczka zaczęła się od poznania ryb w pięknym akwarium. Znajdowało się tam wiele gatunków ryb, które zamieszkują nasze wody, m.in. piękne karpie, okonie i sandacze. Na zapleczu znajduje się kwarantanna, gdzie mieszka narybek lub chore ryby, czekające na wyzdrowienie.

Jak w każdym zoo, tak i w Ueckermünde przebywa paw, piękny ptak z ogromnym ogonem. Dowiedzieliśmy się, że jego poprzednika spotkał straszny los – wleciał na teren wybiegu lwów i został zjedzony. Najedzone ogromne lwy radośnie podziękowały za drugie śniadanie. Równie smutny los spotkał chore bociany, które nie mogły odlecieć i zostały zjedzone przez lisa.

Mimo że byłem w tym zoo na wycieczce z rodzicami, tym razem ogród pokazał swoje drugie oblicze. Zobaczyliśmy, jak ciężka, ale i satysfakcjonująca jest praca opiekunów zwierząt.

Miłosz MIRA

Głos Jedenastki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje