piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Doceńmy polską muzykę

Doceńmy polską muzykę

Doceńmy polską muzykę
Data publikacji: 2015-12-22 14:34
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-22 14:34
Wywietleń: 1715 68430

W Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu miał miejsce koncert „Muzyka w dawnym stylu”. Grała Orkiestry Famd.pl pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego. Zespół działa już od pięciu lat i ma już za sobą ponad sto występów.
W programie koncertu była muzyka polska i skandynawska. Mimo że utwory polskie, grane tego wieczoru, bardzo się między sobą różniły, łączą je nawiązania do tradycji, albo inaczej: zapatrzenie w przeszłość. Kompozycje Henryka Mikołaja Góreckiego, a także Grażyny Bacewicz pokazują, że polska klasyka to nie tylko Chopin. Każdy z nich wzbogaca muzykę o nowe brzmienia.
Orkiestra zagrała także utwory Johana Helmicha Romana, kompozytora szwedzkiego, a zakończyła spotkanie suitą Edvarda Griega.
Koncert był finałem projektu „Muzyczny Kurier, aktywizacja kulturowa Pomorza Zachodniego 2015”, którego organizacji podjęła się Fundacja Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie oraz MDK w Świnoujściu. W ramach projektu przeprowadzone zostały warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, mające na celu przygotowanie ich uczestników do napisania artykułu na temat koncertu. 
Kinga ANTOŃCZYK

Orkiestrą Famd.pl dyygował Paweł Osuchowski

Fot.: Kinga ANTOŃCZYK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi