wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Przez granice > Warsztaty przygraniczne

Warsztaty przygraniczne

Data publikacji: 2016-02-25 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-25 11:39
Wywietleń: 741 121234

W najbliższy weekend znany pałac państwa Orłowskich w Ramin będzie miejscem „Warsztatów przygranicznych Plus”. Główny ich temat to procesy społeczne na polsko-niemieckim pograniczu, wyzwania kulturowe z nimi związane, rola transgranicznej metropolii szczecińskiej i otaczających ją terenów wiejskich, procesy transformacji na Pomorzu Zachodnim, Pomorzu Przednim i w powiecie Uckermark.

Organizatorzy piszą: „Przez pokolenia po obu stronach granicy urządziliśmy się życie na rubieży. Dzisiaj po niemieckiej stronie wielu młodych ludzi wyjeżdża na Zachód, bo tam widzi nadzieję i szanse na lepsze życie. Jednocześnie region wypełniają polscy obywatele, którzy nierzadko przynoszą bardziej pragmatyczne, gospodarczo-liberalne nastawienie i cenny, dotychczas nie mający miejsca, związek miasta i wsi. Taki kierunek rozwoju niesie ze sobą wiele wyzwań. Jednym z nich jest potrzeba dalszego tworzenia i rozwoju silnego społeczeństwa obywatelskiego, które będzie w stanie wznieść sie ponad granice kraju i języka”.

Warsztaty kontynuują działania podjęte w ostatnich latach w ramach Kawiarenki Przygranicznej. Wezmą w nich udział przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń, fundacji, grup nieformalnych i osób prywatnych, które są zaangażowane w polsko-niemiecką współpracę w rejonie nadgranicznym lub chciałyby taką współpracę rozpocząć.

Organizator warsztatówr: RAA Mecklenburg-Vorpommern e. V. | perspektywa – Od pogranicza do spotkania. Więcej: www.facebook.com/perspektywaDE, www.twitter.com/perspektywaDE.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej