sobota, 17 marca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Przez granice > Warsztaty przygraniczne

Warsztaty przygraniczne

Data publikacji: 2016-02-25 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-25 11:39
Wywietleń: 829 121234

W najbliższy weekend znany pałac państwa Orłowskich w Ramin będzie miejscem „Warsztatów przygranicznych Plus”. Główny ich temat to procesy społeczne na polsko-niemieckim pograniczu, wyzwania kulturowe z nimi związane, rola transgranicznej metropolii szczecińskiej i otaczających ją terenów wiejskich, procesy transformacji na Pomorzu Zachodnim, Pomorzu Przednim i w powiecie Uckermark.

Organizatorzy piszą: „Przez pokolenia po obu stronach granicy urządziliśmy się życie na rubieży. Dzisiaj po niemieckiej stronie wielu młodych ludzi wyjeżdża na Zachód, bo tam widzi nadzieję i szanse na lepsze życie. Jednocześnie region wypełniają polscy obywatele, którzy nierzadko przynoszą bardziej pragmatyczne, gospodarczo-liberalne nastawienie i cenny, dotychczas nie mający miejsca, związek miasta i wsi. Taki kierunek rozwoju niesie ze sobą wiele wyzwań. Jednym z nich jest potrzeba dalszego tworzenia i rozwoju silnego społeczeństwa obywatelskiego, które będzie w stanie wznieść sie ponad granice kraju i języka”.

Warsztaty kontynuują działania podjęte w ostatnich latach w ramach Kawiarenki Przygranicznej. Wezmą w nich udział przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń, fundacji, grup nieformalnych i osób prywatnych, które są zaangażowane w polsko-niemiecką współpracę w rejonie nadgranicznym lub chciałyby taką współpracę rozpocząć.

Organizator warsztatówr: RAA Mecklenburg-Vorpommern e. V. | perspektywa – Od pogranicza do spotkania. Więcej: www.facebook.com/perspektywaDE, www.twitter.com/perspektywaDE.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy