wtorek, 23 stycznia 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Przez granice > Uczelnia na pograniczu

Uczelnia na pograniczu

Uczelnia na pograniczu
Data publikacji: 2016-03-31 14:15
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-31 14:15
Wywietleń: 939 126301

NA WYDZIALE Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego zainaugurowano czwartą edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) i Akademii Młodego Ekonomisty )AME). Na zajęcia po raz pierwszy przyjechały dzieci z rodzin polskich i niemieckich, uczęszczające do szkół w przygranicznych miejscowościach Gartz i Tantow.

Dziekan wydziału, prof. dr hab. Piotr Niedzielski, i dyrektor Urzędu w Gartz, Frank Gotzmann, podpisali umowę o współpracy. W krótkich wystąpieniach mówili o ważnych rolach Szczecina na pograniczu. Prof. Niedzielski podkreślał, że Uniwersytet Szczeciński jest na tym obszarze największą uczelnią, zapewniającą wielorakie możliwości kształcenia.
Najmłodsi studenci otrzymali indeksy. Ślubowali: „Przystępując do społeczności Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego ślubuję uroczyście wytrwale zdobywać wiedzę (...) dbać o godność i honor studenta oraz dobre imię Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego”.
Wykład inauguracyjny: „Jak skutecznie przekonać do swoich racji?” wygłosił dr Leszek Gracz. Dzieciom z Niemiec w zrozumieniu wykładu pomagali wolontariusze, studenci germanistyki.

Zajęcia EUD i AME organizowane są raz w miesiącu. Równocześnie odbywają się wykłady dla rodziców. Podczas kolejnego spotkania mowa będzie o tajnikach marketingu, zasadach inwestowania, sposobach motywowania dzieci do aktywności. (b)

Umowę o współpracy podpisali prof. dr hab. Piotr Niedzielski i Frank Gotzmann. Z lewej Marta Szuster ze Staffelde. radna gminy Mescherin,

 

Fot.: Bogdan TWARDOCHLEB

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

kondolencje

Elżbiety Zych
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy