niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Przez granice > Uczelnia na pograniczu

Uczelnia na pograniczu

Uczelnia na pograniczu
Data publikacji: 2016-03-31 14:15
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-31 14:15
Wywietleń: 871 126301

NA WYDZIALE Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego zainaugurowano czwartą edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) i Akademii Młodego Ekonomisty )AME). Na zajęcia po raz pierwszy przyjechały dzieci z rodzin polskich i niemieckich, uczęszczające do szkół w przygranicznych miejscowościach Gartz i Tantow.

Dziekan wydziału, prof. dr hab. Piotr Niedzielski, i dyrektor Urzędu w Gartz, Frank Gotzmann, podpisali umowę o współpracy. W krótkich wystąpieniach mówili o ważnych rolach Szczecina na pograniczu. Prof. Niedzielski podkreślał, że Uniwersytet Szczeciński jest na tym obszarze największą uczelnią, zapewniającą wielorakie możliwości kształcenia.
Najmłodsi studenci otrzymali indeksy. Ślubowali: „Przystępując do społeczności Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego ślubuję uroczyście wytrwale zdobywać wiedzę (...) dbać o godność i honor studenta oraz dobre imię Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego”.
Wykład inauguracyjny: „Jak skutecznie przekonać do swoich racji?” wygłosił dr Leszek Gracz. Dzieciom z Niemiec w zrozumieniu wykładu pomagali wolontariusze, studenci germanistyki.

Zajęcia EUD i AME organizowane są raz w miesiącu. Równocześnie odbywają się wykłady dla rodziców. Podczas kolejnego spotkania mowa będzie o tajnikach marketingu, zasadach inwestowania, sposobach motywowania dzieci do aktywności. (b)

Umowę o współpracy podpisali prof. dr hab. Piotr Niedzielski i Frank Gotzmann. Z lewej Marta Szuster ze Staffelde. radna gminy Mescherin,

 

Fot.: Bogdan TWARDOCHLEB

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi