wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Pod żaglami > Sobota w Centrum Żeglarskim

Sobota w Centrum Żeglarskim

Sobota w Centrum Żeglarskim
Data publikacji: 2017-06-05 12:26
Wywietleń: 126 259548

W sobotę 13 maja odwiedziliśmy Centrum Żeglarskie, aby zobaczyć jak wyglądają zajęcia w tej żeglarskiej szkole. Na przystani panował duży ruch najmłodszych, nieco starszych i tych najbardziej zaawansowanych stażem żeglarzy. Na slipie pod kierunkiem Piotra Owczarskiego liczna grupa kajakarzy przygotowywała się do wyprawy kajakowej na przystań Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Właśnie tam, w sobotę zapowiedziano uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego połączone z 70-leciem powstania tego zasłużonego klubu żeglarskiego. W klubie tym bardzo wielu szczecińskich przyszłych kapitanów i sterników stawiało swoje pierwsze żeglarskie kroki.
Pożegnaliśmy kajakarzy, którzy wkrótce oddalając się od przystani, zamienili się na jeziorze w maleńkie punkty zmierzające w stronę HOM.
Tuż obok slipu przygotowywali się ze sprzętem do treningu najlepsi szczecińscy żeglarze z Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Wśród nich znajduje się Patryk Zbroja zaliczany do ścisłej międzynarodowej czołówki żeglarzy regatowych. Nieco dalej, podwieszona na dźwigu czekała na wodowanie „Carina” o nazwie „Petunia”. Członkowie załogi tego jachtu razem z instruktorem Stanisławem Borysewiczem poprawiali jeszcze malowanie i sprawdzali część podwodną jachtu.
W świetlicy Centrum spotkaliśmy nieco starszych kandydatów na żeglarzy, na zajęciach prowadzonych przez Łukasza Wójcika przygotowywali się do udziału w tegorocznym zlocie żaglowców The Tall Ships Races.

Tekst i fot. AG

Sobota w Centrum Żeglarskim

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej