środa, 18 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Pod żaglami > Regaty Jesienne

Regaty Jesienne

Regaty Jesienne
Data publikacji: 2015-09-24 10:48
Wywietleń: 1380 22685

To już 67 raz żeglarze stanęli na starcie najstarszej szczecińskiej imprezy - Regat Jesiennych o pucher naszej redakcji. Tradycyjnym organizatorem była SEJK Pogoń, a w klasie najszybszych jachtów wygrał Krzysztof Łobodziec na jachcie „Aquarella”.

Pełne wyniki zamieścimy po wyścigu o „Błękitną Wstęgę jeziora Dąbie”. Zakończenie regat i ogłoszenie wyników odbędzie się w Marinie Port Jachtowy Szczecin przy Starej Rzeźni. Tam też zaplanowano rozstawienie namiotu, a w nim katering dla uczestników. Ma być także miejsce zabaw dla najmłodszych.

Z kolei już trzeciego października w ramach tych regat odbędzie się główny wyścig o puchar naszej redakcji i „Błękitną Wstęgę jeziora Dąbie”. Jeśli we wcześniejszych regatach był podział na klasy, grupujące podobne jachty, to w wyścigu o „Błękitną Wstęgę” wszyscy startują razem i wygrywa najszybszy. Przypomnijmy, że w ubiegłym oraz 2013 r. puchar naszej redakcji oraz „Błękitną Wstęgę” wygrała załoga Patryka Zbroii na jachcie„Tomahawk”. Przypomnijmy także, że puchar, na którym wygrawerowane są nazwiska i nazwy jachtów wszystkich zwycięzców od 1949 r. jest wieczyście przechodni, chociaż w latach 1974-76 Jerzy Paszek na „Solingu” po trzech kolejnych zwycięstwach zdobył puchar na własność. Nagroda była tak cenna, że wkrótce postanowiono zmienić jej regulamin i ustanowić jako puchar wieczyście przechodni.

Warto tu dodać, że pomysł zakończenia regat przy Starej Rzeźni jest dobry, gdyż po wyścigu o „Błękitną Wstęgę” rozgrywanym na Dużym Dąbskim jest tylko krok przez Orli Przesmyk do nowej mariny. Organizatorzy zapewnili także bezpłatny pobyt w marinie.

(Ag)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi