czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Pod żaglami > Piszą żeglarze

Piszą żeglarze

Piszą żeglarze
Data publikacji: 2015-09-24 11:21
Wywietleń: 305 22682

Droga redakcjo, z uwagą przeczytałem artykuł w Kurierze o przystani jachtowej przy Wyspie Grodzkiej i oczekiwaniu na faktyczne jej otwarcie. Płonne nadzieje! Nic takiego nie nastąpi, z tej prostej przyczyny, że nie zostały uwzględnione oczekiwania żeglarzy, chcących oglądać z jachtów unikalną panoramę Wałów Chrobrego i najkrótszą drogą włączyć się w organizowane tam imprezy. Gdyby nasi władcy miasta uwzględnili tę oczywistą oczywistość, przystań znalazła by się po stronie Odry, a most przy południowym cyplu wyspy. No cóż, zabrakło wyobrażni i pomyślunku, w wyniku czego otrzymaliśmy od miasta, za nasze pieniądze, przystań, z której, jak dotychczas, nikt nie chce korzystać i nie zmieni tego cała zaplanowana infrastruktura lądowa.  
Pokrewny temat- Wyspa Grodzka. Trudno wyobrazić sobie miasto, mieniące się morskim, które nie ma pomysłu na zagospodarowanie całej , jakże przepięknie usytuowanej i dlatego bezcennej wyspy i pozwoliło na jej zdominowanie przez krzaki, niby ogródki i budki wędkarskie? Trudności obiektywne?  Zawsze były do pokonania.
Ściskam prawicę i pozdrawiam – st. żeglarz Tadeusz.

Od redakcji:
Zamieściliśmy w całości list żeglarza, kapitana jachtowego, krytycznie wypowiadającego się o nowej przystani. W liście zmieniliśmy jedynie akcenty osobiste skierowane bezpośrednio do autora. Uważamy, że przytoczone argumenty tylko w części mogą być zgodne z pełną opinią żeglarzy. Na ocenę usytuowania przystani jeszcze trochę poczekajmy. (Ag)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje