poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Pod żaglami > Morska sesja w Pałacu Młodzieży

Morska sesja w Pałacu Młodzieży

Morska sesja w Pałacu Młodzieży
Data publikacji: 2016-12-21 11:07
Wywietleń: 532 187239

Ciekawe spotkanie przygotowała Pracownia Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży - PCE w Szczecinie. Wodowano monografię „Morze przygody z wiatrem w żaglach” przygotowaną przez Wiesława Seidlera, a wydaną przez Centrum. Matką chrzestną monografii była Jolanta Gałęzowska, która jak nakazuje tradycja skropiła różą i wodą z jeziora Dąbie egzemplarz książki.

Publikacja mówi o 20-letniej historii edukacji morskiej i jest bardziej albumem dokumentującym w formie fotografii najciekawsze osiągnięcia młodzieży i osób współpracujących.

W drugiej części morskiej sesji Przemysław Dziarnowski opowiadał „Jak został kapitanem Magnolii”. Barwna opowieść zastąpiła z nawiązką pokaz wizualny, którego wyświetlająca maszyna nawaliła. Obecny kapitan „Magnolii” pierwsze żeglarskie kroki stawiał w Pałacu Młodzieży, żeglując na „Optimiście”.

Podczas spotkania wyróżniono uczestników konkursu fotograficznego i ich nauczycieli. Pierwsze miejsca w poszczególnych grupach konkursu zdobyli: Dawid Piechota - SP 61, Hubert Sowa - gimnazja, Pałac Młodzieży i Sandra Wachowska - szkoły ponadgimnazjalne, ZS nr 3.

Tekst i fot. AG

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi