piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Pod żaglami > „Lasery” z Centrum wygrywają w Greifswaldzie

„Lasery” z Centrum wygrywają w Greifswaldzie

„Lasery” z Centrum wygrywają w Greifswaldzie
Data publikacji: 2016-06-01 12:49
Wywietleń: 854 136109

Dużym sukcesem naszych zawodników z Centrum Żeglarskiego zakończyły się zawody o mistrzostwo Meklemburgii-Vorpommeren rozgrywane w Greifswaldzie. Żeglarze z Centrum pod wodzą Tomasza Franczaka startowali w klasach „Laser” od największego „Standarda” przez „Radiala” i „4,7”.

Zawody rozgrywano na tamtejszym zalewie łączącym się z Bałtykiem i przez to występuje tam stosunkowo duża fala i silny wiatr, który szczególnie pierwszego dnia dał się żeglarzom mocno we znaki. Ostatecznie po sześciu wyścigach bezapelacyjnym zwycięzcą w klasie „Standard”, wygrywając wszystkie wyścigi, został Michał Maciaszczyk. Z kolei Aleksander Pikuła zajął trzecie miejsce, a w pierwszej dziesiątce znaleźli się również Rafał Siudy i Jędrzej Bering.

Nieco gorzej powiodło się żeglarzom w mniejszych „Laserach” - „Radialach” Szymon Pawlik był piąty, Kacper Król - 8, Katarzyna Król - 10. i Weronika Szyda - 11. W najmniejszych „Laserach” - 4,7 Daniel Smoliński był drugi, Mateusz Szymczak - trzeci, Dominik Wałaszek - siódmy, a Sebastian Wałaszek - ósmy.

Warto dodać, że są to następcy naszych olimpijczyków Doroty Skrzypulec (klasa „470”) i przede wszystkim Kacpra Zimińskiego startującego w tej samej klasie co młodzi żeglarze. Oboje nasi olimpijczycy trenują już przed olimpiadą w Brazylii. (Ag)

Fot. Michał Maciaszczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską