wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Pod żaglami > „Lasery” coroz popularniejsze

„Lasery” coroz popularniejsze

Data publikacji: 2016-11-07 18:47
Wywietleń: 539 165262

Blisko dwadzieścia jachtów klasyy „Laser” startowało w otwartych mistrzostwach okręgu na jeziorze Dąbie. Ta jednoosobowa łódz w trzech odmianach wielkości żagla staje się coraz popularniesza. Na regaty zorganizowane przez Centrum Żeglarskie przyjechali głównie zawodnicy z klubów naszego województwa, ale też była reprezentantka Grudziądza Weronika Folmer, z klubu KST Elektryk, która zresztą wygrała klasę „4,7” dziewcząt. Druga w tej konkurencji była szczecinianka Katarzyna Król z Centrum Żeglarskiego.
Wśród chłopców w tej samej klasie najlepszy był Mateusz Szymczak przed Sebastianem Wałaszkiem obaj Centrum Żeglarskie i Maksymilianem Brudziejem - MKŻ Opti Kamień Pomorski.
W nieco większym „Laserze Radialu” Najlepiej żeglował Damian Sosnowski przed Michałem Woszczyńskim - obaj Centrum i Jakubem Szymanowiczem - UKŻ Błękitni. W największym laserze, który jest klasą olimpijska pierwsze miejsca zajęli żeglarze Centrum: Michał Maciaszczyk przed Szymonem Pawlikiem i Aleksandrem Pikułą.
Wyjaśnijmy tu, że wszystkie trzy lasery mają identyczne kadłuby, natomiast różnią się powierzchnią używanego żagla. „Radial” jest oficjalną klasą kobiet w zawodach olimpijskich, chociaż jest także używany przez młodzież obojga płci. (Ag)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej