sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Pod żaglami > „Lasery” coroz popularniejsze

„Lasery” coroz popularniejsze

Data publikacji: 2016-11-07 18:47
Wywietleń: 602 165262

Blisko dwadzieścia jachtów klasyy „Laser” startowało w otwartych mistrzostwach okręgu na jeziorze Dąbie. Ta jednoosobowa łódz w trzech odmianach wielkości żagla staje się coraz popularniesza. Na regaty zorganizowane przez Centrum Żeglarskie przyjechali głównie zawodnicy z klubów naszego województwa, ale też była reprezentantka Grudziądza Weronika Folmer, z klubu KST Elektryk, która zresztą wygrała klasę „4,7” dziewcząt. Druga w tej konkurencji była szczecinianka Katarzyna Król z Centrum Żeglarskiego.
Wśród chłopców w tej samej klasie najlepszy był Mateusz Szymczak przed Sebastianem Wałaszkiem obaj Centrum Żeglarskie i Maksymilianem Brudziejem - MKŻ Opti Kamień Pomorski.
W nieco większym „Laserze Radialu” Najlepiej żeglował Damian Sosnowski przed Michałem Woszczyńskim - obaj Centrum i Jakubem Szymanowiczem - UKŻ Błękitni. W największym laserze, który jest klasą olimpijska pierwsze miejsca zajęli żeglarze Centrum: Michał Maciaszczyk przed Szymonem Pawlikiem i Aleksandrem Pikułą.
Wyjaśnijmy tu, że wszystkie trzy lasery mają identyczne kadłuby, natomiast różnią się powierzchnią używanego żagla. „Radial” jest oficjalną klasą kobiet w zawodach olimpijskich, chociaż jest także używany przez młodzież obojga płci. (Ag)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską