niedziela, 21 stycznia 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Nieruchomości Szczecin > Nieruchomości nie tylko od dewelopera

Nieruchomości nie tylko od dewelopera

Nieruchomości nie tylko od dewelopera
Data publikacji: 2017-03-31 11:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-31 11:34
Wywietleń: 349 230886

Nieruchomości można kupić nie tylko od dewelopera, na rynku wtórnym, ale również bezpośrednio od Miasta.

W naszej ofercie mamy przygotowane dla Państwa nieruchomości o różnorodnym przeznaczeniu: pod zabudowę jednorodzinną, wielorodzinną, usługową, a także nieruchomości zabudowane. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Najwygodniejszym sposobem zapoznania się z ofertą miejskich nieruchomości jest strona internetowa, która zawiera wszystkie nieruchomości przeznaczone przez Miasto na sprzedaż. Po wybraniu interesującej nas nieruchomo- ści należy skontaktować się drogą mailową lub telefonicznie z pracownikiem Wydziału Zasobu i Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miasta Szczecin przygotowującym wybraną ofertę do zbycia.

Przy każdej ofercie podany jest odpowiedni adres mailowy oraz numer telefonu. Prezentowane oferty nieruchomości znajdują się na różnym etapie przygotowania:

1 etap: przygotowanie nieruchomości do zbycia

2 etap: podanie do publicznej wiadomo- ści wykazu nieruchomości informującego o zamiarze jej zbycia

3 etap: ogłoszenie przetargu z podaniem jego daty, warunków oraz terminu wpłaty wadium.

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu dopytania o szczegóły dotyczące konkretnej nieruchomości. Jeżeli znajdą Państwo nieruchomość, której nie ma w naszej ofercie, a spełnia Państwa oczekiwania, prosimy o złożenie stosownego wniosku. Pracownicy Wydziału Zasobu i Obrotu Nieruchomościami dokonają analizy formalno – prawnej i udzielą odpowiedzi czy nieruchomość może być przygotowana do zbycia. Sprzedaż lub oddanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste odbywają się w drodze przetargu.

Informacje o przetargach publikowane są na stronach internetowych Gminy Miasto Szczecin: www.bip.um.szczecin.pl www.szczecin.pl www.miastooferuje.szczecin.eu Osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości muszą dokładnie zapoznać się z warunkami uczestnictwa w przetargu i spełnić wszystkie określone w ogłoszeniu wymagania, w szczególności: – wpłacić wadium w wyznaczonym terminie i określonej w ogłoszeniu wysokości; – zgłosić się w terminie i miejscu wskazanym w ogłoszeniu do uczestnictwa w przetargu; – przedłożyć Komisji Przetargowej wskazane w ogłoszeniu o przetargu wymagane dokumenty.

Do ceny nieruchomości ustalonej w drodze przetargu doliczany jest podatek VAT zgodnie z obowiązującymi w dacie transakcji przepisami. Z osobą, która wygra przetarg, w ciągu 7 tygodni od rozstrzygnięcia zawierana jest umowa notarialna przenosząca prawa do nieruchomości na nabywcę. Wybór notariusza leży po stronie nabywcy nieruchomości. Wszystkie warunki niezbędne do zawarcia umowy podawane są pisemnie. Cena sprzedaży nieruchomości płatna jest w całości przed zawarciem umowy w formie aktu notarialnego. Za datę dokonania wpłaty całej kwoty przyjmuje się datę uznania rachunku bankowego Gminy Miasto Szczecin. Szczegółowe zasady organizowania i przeprowadzania przetargów na sprzedaż lub oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości określa REGULAMIN PRZETARGÓW.

 

Wzory dokumentów, akty prawne, a także wszelkie informacje na temat warunków nabycia miejskich nieruchomości są dostępne na stronach internetowych Gminy Miasto Szczecin: www.bip.um.szczecin.pl www.szczecin.pl www.miastooferuje.szczecin.eu.

Zobacz kilkanaście ofert nieruchomości zbywanych przez miasto.

PRZECZYTAJ CAŁY DODATEK NIERUCHOMOŚCI SZCZECIN (PDF)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy