sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Negocjacji z rybakami ciąg dalszy

Negocjacji z rybakami ciąg dalszy

Negocjacji z rybakami ciąg dalszy
Data publikacji: 2018-01-31 10:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-31 10:53
Wywietleń: 386 311661

Przypomnę, że na początku ubiegłego roku Zarząd naszego Okręgu PZW w Szczecinie wynegocjował nową umowę ze Spółdzielnią Regalica. W czasie wakacji rybacy mieli ograniczoną możliwość połowów. Nie były używane niewody, przewłoki, pławnice, czyli krótko mówiąc sprzęt ciągniony. Między 15 czerwca a 15 lipca rybaków obowiązywał całkowity zakaz połowów.

To oczywiście tylko przykłady, bo obostrzeń było więcej. Prezes okręgu Grzegorz Rogalewicz powiedział mi wówczas, że to dopiero początek. I rzeczywiście. W tym roku takie rozmowy znów podjęto. Łatwo niestety nie jest. Głównym założeniem nowego porozumienia jest zmniejszenie obecności rybaków na naszym Obwodzie Odry nr 5. - Rybacy, którzy są dla nas zbędni, muszą odejść, albo zapracować na swoje „rybaczenie” – mówi jednoznacznie Grzegorz Rogalewicz. Dodaje jednak, że nie może to oczywiście dotyczyć wszystkich.

- W ramach wiążących nas umów rybacy dostarczają nam tarlaki, z których pozyskujemy ikrę na potrzeby okręgowej wylęgarni w Goleniowie. Spółdzielnia Regalica jest godnym, ale trudnym partnerem w rozmowach. Mam nadzieję, że ostatecznie podpiszemy porozumienie, ku zadowoleniu obu stron. Szczegółów jeszcze nie ujawniamy, aby nie przeszkadzać w negocjacjach - podkreślił Grzegorz Rogalewicz.

Wzorem lat ubiegłych nasz okręg podpisał z czternastoma okręgami PZW w Polsce nowe porozumienia, które pozwalają wędkarzom na tańszy dostęp do wód. Wyraża się to wzajemnym obniżeniem składek za korzystanie łowisk na zasadzie ulgowe za ulgowe. Szczegółowy wykaz okręgów znajdziemy w zakładce porozumienia na naszej stronie internetowej.

I na koniec jeszcze małe przeprosiny, które kieruję do Okręgowego Inspektora Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie Artura Maciąga. W publikacji przed tygodniem przedstawiłem go jako Arkadiusza. Jeszcze raz przepraszam.
esox

Negocjacji z rybakami ciąg dalszy Negocjacji z rybakami ciąg dalszy Negocjacji z rybakami ciąg dalszy Negocjacji z rybakami ciąg dalszy Negocjacji z rybakami ciąg dalszy Negocjacji z rybakami ciąg dalszy Negocjacji z rybakami ciąg dalszy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy