piątek, 19 stycznia 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Morski > Ślizg na równi pochyłej?

Ślizg na równi pochyłej?

Data publikacji: 2015-07-20 14:12
Wywietleń: 397

SZCZECIŃSKI Klub Motorowodny i Narciarstwa Wodnego „Ślizg", mający swoją siedzibę przy Bulwarze Gdańskim 12, podsumował swoje minione 4-lecie i dokonał wyborów na nową kadencję, a komandorem ponownie został Stanisław Kołpaczyński, który nie ma jednak wesołej miny, bo mimo sukcesów sportowych, nad klubem zbierają się czarne chmury...

Na razie „Ślizg" utrzymuje się jeszcze na powierzchni, w czym zasługa zawodników i członków klubu, a w ostatnim sezonie odniósł sporo spektakularnych sukcesów. Motorowodniacy zostali drużynowymi wicemistrzami Polski, a indywidualnie Jacek Kołpaczyński wywalczył mistrzostwo kraju, V miejsce w mistrzostwach Europy i VI lokatę w mistrzostwach świata. Natomiast Maria Lech w MP uplasowała się tuż za podium, a w ME - jako „jedynaczka" wśród szesnastu mężczyzn - zajęła dobre XI miejsce.

Nie wiadomo jednak, czy klub przetrwa i czy aby nie podzieli losu szczecińskiego „Delfina", który parę lat temu wycofał się z motorowodnego sportu wyczynowego. Problemem są kłopoty finansowe, gdyż sponsorów brakuje, a Urząd Miejski w Szczecinie nie widzi potrzeby wspomagania finansowego tego wodnego sportu (dotyczy to także klubu LOK Szczecin), więc źródłem przychodów są praktycznie jedynie kursy motorowodne (na patent sternika motorowodnego rozpocznie się 1 maja o godz. 9).

- Być może w przyszłym sezonie szczecińscy motorowodniacy reprezentować będą barwy klubów niemieckich, austriackich i słowackich, bo na pewno nie zrezygnują ze startów w tym pięknym sporcie - powiedział komandor Kołpaczyński. - Mam jednak nadzieję, że do tego czarnego scenariusza nie dojdzie i przygotowujemy się już do wyjazdu na mistrzostwa świata do angielskiego Nottingham oraz na mistrzostwa Europy do Finlandii. Eliminacje do mistrzostw Polski odbędą się natomiast na zachodniopomorskim akwenie w Myśliborzu oraz w Toruniu, Włocławku i Żninie. 

(mij)

podpis: Czołowi zawodnicy Ślizgu, Maria Lech i Jacek Kołpaczyński, odnoszą sukcesy nie tylko w kraju

Pogoda
1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy