wtorek, 23 stycznia 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Metropolitalny > Ślady metropolii

Ślady metropolii

Data publikacji: 2015-11-24 11:46
Wywietleń: 1585 40814

W „Kurierze Metropolitalnym", który właśnie trafił do Państwa rąk ruszamy śladami metropolii. Na przykład kulinarnymi. Ewelina Kolanowska przypomina losy szczecińskiego paszteciku, który de facto był pierwszym polskim fast foodem na długo zanim Polacy i szczecinianie usłyszeli o McDonalds. Szymon Wasilewski przygląda się zaś z bliska niuansom Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Choć partycypacja mieszkańców w wydatkowaniu publicznych pieniędzy wydaje się nie tylko uzasadniona, ale i konieczna to jednak formuła budżetu obywatelskiego kryje w sobie kilka pułapek.

„Śladem" metropolii może być także dyskusja o jej przyszłości. Alan Sasinowski przedstawia doświadczenia Doktora Michała Twardochleba z Katedry Inżynierii Systemów Informacyjnych Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, który dzięki prestiżowemu programowi Top 500 Innovators – promującemu młodych naukowców zdolnych do łączenia świata nauki i świata biznesu - trafił na staż do uniwersytetów Oksford i Cambridge. Teraz chce angielskie doświadczenia przenieść do Szczecina promując wykorzystanie zaawansowanych technologii i budowanie przyszłości metropolii szczecińskiej właśnie przy wsparciu biznesu koncentrującego się na IT.

 Opowieścią o pasjach jest prezentacja naszej okładkowej bohaterki Laury Koniecznej. Głośno o niej zrobiło się za sprawą tatuażu, który wykonała. Jednak Zdobienie ciała dla pani Laury to coś więcej.

Śladami metropolii jest z pewnością także jej historia. Alan Sasinowski mówi o tej najnowszej opisywanej już od 15 lat przez szczeciński oddział IPN-u.

Zapraszam do lektury.

 

Artur RATUSZYŃSK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

kondolencje

Elżbiety Zych
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy