wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Metropolitalny > Letnie ożywienie

Letnie ożywienie

Data publikacji: 2015-07-28 14:23
Wywietleń: 1390

Choć wydaje się, że lato powinno być czasem wyhamowania tempa, to dla zespołu „Kuriera Metropolitalnego" nadal jest okresem intensywnej pracy. Dlatego zachęcam do lektury najnowszego wydania. A w nim między innymi.

Ewelina Kolanowska przybliża instytucję Ambasadora Szczecina. Z zagrywki piarowskiej na potrzeby prezydentury Marka Koćmiela tytuł ten stał się okazją do uhonorowania osób, które opinii miasta i całego regionu „robią dobrze". W artykule „Kim jest nasz ambasador" trochę o najnowszych reprezentantach miasta, jak i tych sprzed kilku lat.

Doktor Ewa Wunsch z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przekonuje, że prowincja to stan umysłu, a nie miejsce pracy, czy pochodzenia. Jej badania pozwoliły zakwestionować ustalenia renomowanych zachodnich uczelni i na dodatek dać szansę i nadzieję, wielu chorym, którzy cierpią na rzadkie schorzenia. Pracę pani doktor przybliża Alan Sasinowski

Szymon Wasilewski poznał Marcina Kowalczyka, specjalistę od... kostki rubika. Popularna w latach osiemdziesiątych zabawka znów wraca co łask. Jej wynalazca - Erno Rubik układał ją przez miesiąc. Szczecinianin potrafi to zrobić w 20 sekund i to z zawiązanymi oczami. Nie przeszkadza mu, że ułożenie wielobarwnego sześcianu to tryliony kombinacji

Gdyby spróbować opisać jednym słowem Sylwię Trojanowską, to najlepiej pasuje pasja. Jest coachem, przedsiębiorcą, biegaczką, a teraz także pisarką. Jak udaje jej się to wszystko godzić i co ją napędzą opisuje Ewelina Kolanowska w tekście „Spotykam fantastycznych ludzi..."

Artur Ratuszyński

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej