wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > Krokusowa rewolucja. Zaczynamy i zapraszamy!

Krokusowa rewolucja. Zaczynamy i zapraszamy!

Krokusowa rewolucja. Zaczynamy i zapraszamy!
Data publikacji: 2017-10-06 09:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-10 14:42
Wywietleń: 121 295935

Ruszamy z szóstą edycją „Krokusowej rewolucji". Każdy może w niej wziąć udział. Posadzić cebule tych kwiatów w przydomowym ogrodzie, na podwórku lub kawałku trawnika przy bloku. Można też mieć pomysł na krokusowe pola w publicznej przestrzeni miasta. I wskazać je „Kurierowi".

Nasza redakcja po raz kolejny poniesie sztandar „Krokusowej rewolucji", czyli jednej z najbardziej pozytywnych społecznych akcji na rzecz zielonego Szczecina, która spontanicznie - dzięki zapałowi, pasji i poświęceniu rzeszy społeczników - ogarnia kolejne rejony miasta. A od trzech lat również przekracza granice Szczecina, pod krokusowe pola zajmując tereny zielone i rekreacyjne m.in. Dobrej, Goleniowa, Kołobrzegu, Mierzyna, Reska.

W „Krokusowej rewolucji" każdej jesieni uczestniczą zarówno najmłodsi, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, rady osiedli, jak również lokalne firmy, biura, mariny, administracje i oczywiście osoby prywatne. Co październik i w listopadzie społecznie obsadzają cebulkami trawniki. Tak, aby potem - w marcu i kwietniu - te krokusowe pola rozkwitały, mocą pozytywnej energii budząc wszystkich na wiosnę. Jak choćby w tym roku i w Szczecinie - kolejnymi - blisko 150 tysiącami wielobarwnych kwiatów, przykuwając uwagę całej Polski.

Jest szansa, że tej jesieni będzie podobnie. Tym bardziej że startujemy z 15 tysiącami krokusów od „Kuriera” oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Chcemy je posadzić wraz z naszymi Czytelnikami. Jak w poprzednich edycjach „krokusowej rewolucji”, gdy wspólnie ożywialiśmy przestrzeń dawnej alei kwiatowej, wzbogacaliśmy pejzaż Wałów Chrobrego, brzegi Jeziora Słonecznego (Gumieńce) i Stawu Brodowskiego (Niebuszewo). Gdzie posadzimy je tej jesieni? O podpowiedź prosimy naszych Czytelników. Liczymy, że wskażecie nam Państwo najbardziej urokliwe, sentymentalne czy też najbardziej reprezentacyjne dla krokusów miejsca.

Od piątku 6 października do przyszłej środy (13 bm., włącznie) czekamy na sygnały w tej sprawie. Nazwy placów i ulic - przy których wiosną powinny się pojawić krokusy - prosimy przekazywać telefonicznie (91-44-29-101, w godz. 10-15) lub mailowo (konkurs@24kurier.pl). Z 10 przekazanych lokalizacji także nasi Czytelnicy - w głosowaniu SMS - wybiorą najatrakcyjniejszą.

* * *

Podobnie jak w poprzednich edycjach „Krokusowej rewolucji", na łamach „Kuriera" będziemy przedstawiać bohaterów tej wielkiej społecznej akcji, opisywać kolejne miejsca, w których posadzą cebule wiosennych kwiatów. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl. To w Szczecinie, a z pozostałych ośrodków regionu: tel. 91-44-29-161, adrian.bednarski@24kurier.pl.
Pierwsze zaproszenie już mamy od maluszków, średniaków i starszaków ze Żłobka nr 3 (ul. Włościańska). Wraz z opiekunami już we wtorek (10 bm.) posadzą 1200 krokusów, zakupionych przez rodziców, na terenie zielonym przy swej placówce. Kto następny? Zapraszamy do wspólnej zabawy: dla osobistej satysfakcji i pięknego miasta.

* * *

Przypominamy: już w sobotę (7 bm.) czeka nas „Wybuch Krokusowej Rewolucji" w szczecińskim Ogrodzie Różanym - impreza, której współorganizatorem jest nasz „Kurier". Potrwa w godz. 11-15. Można się spodziewać nie tylko popisów artystycznie uzdolnionej młodzieży, ale również gali wręczenia nagród: „kurierowego" wiosennego konkursu fotograficznego ph. "Krokusy za Krokusy” oraz statuetki Przyjaciela Krokusowej Rewolucji.

Zachęcamy do wspólnego spędzenia czasu, łącząc przyjemne z pożytecznym: włączenia się w pierwszy odcinek tegorocznej edycji „Krokusowej rewolucji", czyli sadzenia kwiatowych cebul. Choć jednej spośród 5 tysięcy ufundowanych przez Hotel Vulcan oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. ©℗

Arleta NALEWAJKO
Mirosław WINCONEK

Fot. Agnieszka Łaskarzewska

Na zdjęciu: Wolontariusze nie tylko tegorocznej edycji „Krokusowej rewolucji" ze Żłobka nr 3 przy ul. Włościańskiej (od lewej): Igor Odya (2,5 l.) z mamą Urszulą Szuchalską oraz Zosia Birkenfeld (2 l.) z opiekunką Katarzyną Górną.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej