piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Home.pl poszukuje talentów! > Nuda niszczy chęć do działania

Nuda niszczy chęć do działania

Nuda niszczy chęć do działania
Data publikacji: 2016-04-20 10:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-13 12:44
Wywietleń: 606 128856

Rozmowa z Niną Pankiewicz, specjalistką HR, trenerką w home.pl

- Dlaczego zdecydowaliście, że wystartujecie z drugą edycją staży?

- Jako firma, która jest liderem w branży IT, wiemy, że aby osiągnąć sukces należy włożyć sporo pracy i wysiłku. Rozumiemy, że młode osoby, które studiują potrzebują każdej możliwej okazji, która przyniesie im wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Właśnie dlatego w zeszłym roku, jak i w tym uruchomiliśmy program staży, dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniem, aby ułatwić młodym osobom wejście na rynek pracy.

- Jak oceniacie szczecińskich studentów jako pracodawca?

- Studenci to zaskakujące osoby. Zeszłoroczni stażyści okazali się osobami pełnymi energii, kreatywności i chęci do działania. Aż miło się patrzyło na ten pęd do wiedzy. Szczecińscy studenci chcą wiedzieć więcej, zdobywać doświadczenie i podchodzą do każdego tematu z ogromnym entuzjazmem.

- Jakie jest to młode pokolenie, które wejdzie niedługo na rynek pracy? Jak się z nimi współpracuje?

- Przede wszystkim trzeba wiedzieć jak do niego mówić. Młodzi są wychowani w cyfrowym świecie, z kanałami social media jako część ich życia. Dla tego pokolenia wiedza i jej dostępność, możliwości i atrakcyjność jest bardzo ważna. Nie mogą się nudzić, ponieważ nuda niszczy w nich chęć do działania. Dlatego właśnie nasze staże zapewniają nie tylko możliwość poznania specyfiki pracy na danym stanowisku, ale także angażujemy naszych stażystów do udziału w życiu firmy poprzez realizację specjalnego projektu.

- Czego studenci będą mogli nauczyć się w tej edycji na stażach?

Stażyści dowiedzą się jak się pracuje na konkretnych stanowiskach, nauczą się pracować w zespole, zdobędą wiedzę związaną ze specyfiką każdego stanowiska. Dodatkowo zobaczą jak działa firma, w której pracuje ponad 300 osób. 

- Nad jakim wspólnym projektem, oprócz codziennych działań stażowych, będą pracować?


- W tej chwili temat jest tajny, stażyści się dowiedzą jakie wyzwanie ich czeka po zakończeniu rekrutacji.

- Dwoje studentów z zeszłej edycji zostało pracownikami home.pl. Czy w tym roku też przewidujecie zatrudnienie stażystów?


- Zawsze szukamy nowych talentów. Stażyści poprzez swoją ciężką pracę będą mogli pokazać swoim mentorom na co ich stać. I to właśnie mentorzy zadecydują o dłuższej współpracy. 

- Czy przewidujecie jakieś niespodzianki, specjalne zadania, wydarzenia dla stażystów?


- Na pewno. Praca w home.pl to nie tylko siedzenie przy biurku. Stażyści będą mieli przed sobą szereg wyzwań i ciekawych zadań do wykonania, ale także wezmą udział w różnych warsztatach, szkoleniach i innych akcjach w firmie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Wygrali pracę

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi