piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Grupa Azoty > Chemia z klasą

Chemia z klasą

Chemia z klasą
Data publikacji: 2016-09-23 12:53
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-23 13:25
Wywietleń: 311 156187

Już druga klasa przyszłych techników-chemików rozpoczęła we wrześniu naukę w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Dzięki współpracy z Grupą Azoty młodzież nie tylko uczy się w nowoczesnych salach laboratoryjnych, ale ma także zapewnione miejsce praktyk zawodowych w Zakładach Chemicznych POLICE. Dla najlepszych absolwentów klasy przewidziana została możliwość podjęcia pracy zawodowej.

- Porozumienie jakie Grupa Azoty zawarła z powiatem polickim i Zespołem Szkół imienia Łukasiewicza to efekt sytuacji na rynku edukacyjnym. Utworzenie w Technikum Zawodowym nowego czteroletniego kierunku kształcenia w zawodzie technik technologii chemicznej ma na celu polepszenie jakości i dostępności młodzieży z obszaru Powiatu i województwa zachodniopomorskiego do kształcenia zawodowego, przełożenie zdobytej wiedzy teoretycznej w doświadczenie praktyczne oraz zwiększenie dostępu wykwalifikowanej kadry - tłumaczy Iwona Wojnowska, kierownik działu zarządzania zasobami ludzkimi w Zakładach Chemicznych Police. Profile klas działające nie odpowiadają naszym potrzebom.

Porozumienie z Azotami zapewniło szkole nowoczesną i profesjonalną pracownie chemiczną. Do współpracy zaproszono także nauczycieli akademickich z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, co dało uczniom możliwość kontaktu z najnowszymi publikacjami i osiągnięciami w dziedzinie chemii.

- Do dyspozycji szkoły jest pracownia na 16 stanowisk do analiz chemicznych, - jesteśmy przekonani, że młodzieży będzie dzięki temu będzie łatwiej łączyć wiedzę teoretyczną z praktyczną - mówi Wojnowska. - W pierwszym roku do klasy zgłosiło się 10 osób. W drugim 17. Jak widać zainteresowanie tym kierunkiem rośnie.

Choć oferta szkoły jest skierowana przede wszystkim do młodzieży z powiatu polickiego, to w szkole uczą się także dzieci z innych obszarów.

Dla młodych osób, które poważnie myślą o karierze w przemyśle chemicznym jednym z kluczowych argumentów, który przesądził o wyborze klasy o profilu Technik Technologii Chemicznej była możliwość odbycia praktyk zawodowych na terenie jednego z największych w Polsce przedsiębiorstw branży wielkiej syntezy chemicznej, tj w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.. Spółka przewidziała zajęcia dla uczniów zarówno na liniach produkcyjnych, jak i w laboratoriach. Młodzież przejdzie pełne przeszkolenie stanowiskowe pod nadzorem Opiekuna praktyk co umożliwi im optymalne zweryfikowanie przyswojonej w szkole nauki na praktyczne umiejętności.

Inicjatywa wynikająca ze współpracy edukacji i biznesu ma przymieść wymierne korzyści dla obu stron, ale przed wszystkim dla osób, które chcą świadomie kształtować swoją ścieżkę kariery zawodowej.

(hrt)

Więcej informacji o Grupie Azoty: http://grupaazoty.com/

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi