sobota, 19 sierpnia 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Cały Szczecin w kwiatach 2017 > Od balkonów po ogrody – zgłoszeń czas!

Od balkonów po ogrody – zgłoszeń czas!

Od balkonów po ogrody – zgłoszeń czas!
Data publikacji: 2017-04-29 16:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-30 09:13
Wywietleń: 156 248720

Czyj ogród w tym roku zdobędzie tytuł najpiękniejszego w Szczecinie? Jaki balkon zyska największe uznanie jury? Która z innych form zagospodarowania terenu zachwyci na tyle, aby zainspirować do zakładania podobnych enklaw zielonych na przekór szarym ścianom zaniedbanych kamienic? Odpowiedzi na te pytania poznamy właśnie za sprawą „Całego Szczecina w kwiatach".

To wyjątkowa zielona rywalizacja o bogatej tradycji, jednocząca miłośników zielonego Szczecina. Właśnie rozpoczynamy jej 43. edycję. Jest adresowana do wszystkich szczecinian. Udział w niej mogą wziąć nie tylko osoby indywidualne, ale również szkoły i ośrodki wychowawcze, firmy i instytucje, także organizacje społeczne. Mamy nadzieję, że wśród pretendentów do prestiżowych tytułów i cennych nagród nie zabraknie wspólnot mieszkaniowych z ich zielonymi podwórkami i przedogródkami.

Konkursowe jury będzie oceniać dobór i różnorodność nasadzonych roślin, walory estetyczne i oryginalność kompozycji, ale także wiedzę i zaangażowanie ich twórców. Ideą tej rywalizacji jest bowiem „propagowanie estetyki oraz różnych form upiększania miejsca zamieszkania poprzez dobór i pielęgnację kwiatów oraz krzewów, a także innych oryginalnych rozwiązań zagospodarowania terenów zielonych”. W myśl zasady „Szczecin dobry do życia". Stąd m.in. patronat honorowy prezydenta miasta - Piotra Krzystka.

Konkurs będzie prowadzony w kategoriach: balkonów, ogrodów oraz tzw. innych form zagospodarowania terenu zielonego (indywidualne, zbiorowe, instytucje). W każdej zostaną docenieni i specjalną nagrodą wyróżnieni debiutanci, wyłonieni zwycięzcy, a najlepszym przypadną cenne nagrody specjalne - choć to jeszcze niespodzianka.

Dlatego zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Wystarczy do 15 maja telefonicznie lub przez internet, osobiście lub na karcie pocztowej przekazać zgłoszenie na adres: redakcja@kurier.szczecin.pl albo: „Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8, tel. 91-44-29-101 lub 91-44-29-104, fax 91-44-29-105. Prosimy podać: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy), można też wskazać kategorię. Natomiast w tytule e-maila lub na karcie umieścić nazwę konkursu: „Cały Szczecin w kwiatach".

Zapraszamy, bo udział w „ Całym Szczecin w kwiatach" to wieka sprawa. Dla uczestników oznacza honor, ale też bogatą pulę nagród. Poza tym to najbardziej prestiżowy z zielonych konkursów, czyli rywalizacja, emocje, tytuły, puchary i - najważniejsze - piękniejszy Szczecin.

Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciu: Barbara Kruk, przez którą skomponowane różnorodnymi kolekcjami roślin podwórkowe klomby przy ul. Reja zwyciężały w dwóch poprzednich edycjach „Całego Szczecina w kwiatach" - w klasyfikacji indywidualnej tzw. innych form zagospodarowania terenu.

Fot. Robert Stachnik

Od balkonów po ogrody – zgłoszeń czas! Od balkonów po ogrody – zgłoszeń czas! Od balkonów po ogrody – zgłoszeń czas! Od balkonów po ogrody – zgłoszeń czas! Od balkonów po ogrody – zgłoszeń czas! Od balkonów po ogrody – zgłoszeń czas! Od balkonów po ogrody – zgłoszeń czas! Od balkonów po ogrody – zgłoszeń czas! Od balkonów po ogrody – zgłoszeń czas!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Mistrzostwa Europy w siatkówce coraz bliżej
Splash of Colors
Pożegnaliśmy żaglowce
Poprzedni Następny

Nekrologi