Siatkówka. Ogbogu z wyróżnieniem

Data publikacji: 17 lipca 2018 r. 20:08
Ostatnia aktualizacja: 17 lipca 2018 r. 23:55

Nowa siatkarka Chemika Police Amerykanka Chiaka Ogbogu została uznana za najlepszą środkową turnieju Panamerica Cup. W reprezentacji USA występowały siatkarki, które w ostatnich dwóch latach skończyły uczelnie wyższe i stanowią bezpośrednie zaplecze seniorskiej kadry tego kraju.

Reprezentacja USA wygrała te zawody, pokonując w finale Dominikanę 3:2. Ogbogu w pojedynku finałowym zdobyła 21 punktów (14 atakiem i siedem blokiem) i była drugą najlepiej punktującą z Amerykanek.

Kontrakt z Chemikiem Ogbogu podpisała już przed kilkoma tygodniami. W ekipie mistrzyń Polski czeka ją trudne zadanie zastąpienia doświadczonych środkowych, które pożegnały się z Chemikiem – Stefany Veljković, Katarzyny Gajgał-Anioł i Straszimiry Simeonovej.

Liga Siatkówki Kobiet będzie drugim europejskim przystankiem Amerykanki. Przygodę z europejską siatkówką Ogbogu rozpoczęła przed rokiem we włoskim Bisonte Firenze.

Z zespołem tym zajęła ósme miejsce w końcowej klasyfikacji, ale swoimi indywidualnymi statystykami nie podbiła ligi. Wystąpiła w 10 meczach, zdobywając średnio niecałe 6 punktów atakiem i 2,4 blokiem.

Chiaka Ogbogu o miejsce w składzie Chemika walczyć będzie z doświadczoną Agnieszką Bednarek i pozyskaną przed sezonem z Impelu Wrocław Igą Chojnacką.

Chemik nowy sezon rozpocznie dopiero na początku listopada.